1. Юридичне бюро «КРЕДО»
 2. Послуги
 3. Надання юридичних адрес
logo.png
Надання юридичних адрес
ЗАПИТУЮТЬ: Чи безпечно для бенефіціара використовувати номінального директора та засновника?


Номінальний сервіс в Україні

Номінальний сервіс – це специфічний інструмент володіння і управління підприємством, який полягає в комплексі послуг з організації і супроводу бізнесу. Типові компоненти номінального сервісу це:

 • надання номінальних засновників (юридичних або фізичних осіб) або акціонерів, які діють на користь фактичного власника(бенефіціара);
 • надання керівника виконавчого органу, який діє згідно вказівок бенефіціара;
 • реєстрація юридичної особи необхідної організаційно-правової форми;
 • надання юридичної адреси з поштовим обслуговуванням;
 • надання секретарського обслуговування;
 • бухгалтерське обслуговування юридичної особи.

Інститут номінальних директорів і засновників існує давно та розвинений в багатьох країнах, але у більшості людей він асоціюється з офшорними компаніями. Це пов'язано з головними цілями, які досягаються шляхом використання вищезазначених інструментів.

В Україні номінальний сервіс використовується для того, що б:

 • приховати іноземного бенефіціара за резидентом України як номінальним директором або засновником;
 • виключити можливість асоціації із створюваною компанією зацікавленої особи – резидента (наприклад, внаслідок її публічності);
 • виключити можливість отримання будь-якої інформації про бенефіціара з відкритих джерел (наприклад, з Єдиного державного реєстру);
 • формально розділити сторони договірних правовідносин, які фактично знаходяться під керуванням однієї і тієї ж особи;
 • створити буферну компанію для використання її в цілях реалізації складних корпоративних схем.

Можливі й інші передумови до використання номінального сервісу в цілому або його окремих компонентів, так чи інакше, дуже важливим є вибір інструменту відповідно до поставлених завдань.

Юридична адреса, фактична адреса, місцезнаходження

Стаття 93 Цивільного кодексу України визначає місцезнаходження юридичної особи, як фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Отже, коректним поняттям, яке повинно використовуватись з метою визначення адреси реєстрації та розташування юридичної особи, є місцезнаходження. Однак, як в колі спеціалістів так і серед широкого загалу часто використовуються поняття юридична адреса та фактична адреса. В загальному розумінні під фактичною адресою розуміється власне місцезнаходження, а під юридичною адресою розуміється місце реєстрації (за умови що вони не співпадають).

Потрібна юридична адреса – навіщо

Точка зору державних органів однозначна – юридична адреса повинна відповідати фактичній адресі і бути зазначеною в реєстраційних документах. Такий підхід зрозумілий, адже він відповідає нормативному розумінню місцезнаходження господарського товариства і сприяє впорядкуванню регулювання підприємницької діяльності.

Оренда юридичної адреси може розглядатись як частина номінального сервісу, який в тому числі включає номінальних засновників та керівника. В такому випадку клієнт отримує специфічний інструмент для ведення бізнесу, використання якого є справою необхідності, досвіду й розуміння.

З іншого боку, надання в оренда юридичних адрес може розглядатись як окрема послуга. Вона може бути цікава товариствам:

 • які не мають постійного місцезнаходження;
 • які ведуть діяльність на великій території і не мають центрального офісу;
 • які не бажають афішувати своє місцезнаходження;
 • які бажають звітувати в конкретні територіальні контролюючі органи.

Що таке адреса масової реєстрації

Реєстрація великої кількості суб'єктів господарювання за однією адресою може призвести до того, що відповідна податкова інспекція, визначить його як адреса масової реєстрації. Нормативне визначення цього поняття відсутнє, як відсутні і будь-які заборони щодо реєстрації кількох товариств за однією і тією ж самою адресою.

Певний час на офіційному сайті Державної фіскальної служби містилась інформація щодо переліку адрес масової реєстрації, але на сьогоднішній день в офіційних джерелах така інформація відсутня.

Своїми Листами ДПА України (ДФС України) попереджає суб'єктів господарювання про можливі складності, які виникають у суб’єктів господарювання, зареєстрованих за адресами масової реєстрації. Найчастіше головна проблема – це періодичне присвоєння товариству відповідного стану як такому, що відсутнє за місцезнаходженням, це в свою чергу створює перешкоди для здійснення окремих дій, пов’язаних із провадженням господарської діяльності.

Данні про присвоєння такого стану передаються державному реєстратору, який вносить в ЄДР відомості про відсутність за місцезнаходженням, що може бути підставою припинення юридичної особи в судовому порядку.

Юридичні адреси в місті Київ

Юридичне бюро «КРЕДО» готове допомогти Вам як в отримані повного спектру номінального сервісу, так і в оренді юридичної адреси з подальшим поштовим обслуговуванням в наступних районах міста Києва:

 • Подільський район;
 • Шевченківський район;
 • Голосіївський район;
 • Оболонський район;
 • Дарницький район;
 • Дніпровський район;
 • Святошинський район;
 • а також в місті Бровари та місті Вишгород.

Адреси, які ми пропонуємо нашим клієнтам не віднесені до адрес масової реєстрації.

Для попередньої консультації Вам необхідно надати інформацію щодо:

 • бажаного місця оренди юридичної адреси;
 • виду діяльності, який буде здійснювати суб'єкт господарювання.
З приводу детальної інформації щодо строків та вартості послуг звертайтесь до наших фахівців:
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДПОВІДАЄМО: Користуватися послугами номінального директора та засновника при правильному підході абсолютно безпечно. Існує ряд формальних заходів, реалізація яких спрямована на захист інтересів бенефіціара від можливих небажаних дій «номіналів».
Юридичне бюро «КРЕДО»
Адреса: вул. Леоніда Первомайського, 9 , 01133 , Київ, Україна
Тел:( 38 0) 44 3832312 / Тел:( 38 0) 67 4995617 / Тел:( 38 0) 63 4062474 / Тел:( 38 0) 50 3571666
Всі права захищено. При повному або частковому відтворенні матеріалів викладених на даному сайті, посилання на джерело обов’язкове.
2010-2015.