1. Юридичне бюро «КРЕДО»
 2. Послуги
 3. Декларація ДСНС
logo.png
Декларація ДСНС чи Дозвіл «Пожежників»
ЗАПИТУЮТЬ: Який термін дії Декларації після проведення її реєстрації?


Що таке декларація ДСНС

Чинне законодавство дає наступне визначення поняття Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства – документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. У такий спосіб суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.

Декларація ДСНС чи Дозвіл «Пожежників»

Починаючи з 01.07.2013 року процедура отримання / видачі дозволів «Пожежників» замінена на процедуру подачі для державної реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази пожежної безпеки до територіального відділення МНС. Тобто було замінено документ який підтверджує факт відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, а також процедуру отримання цього документу.

Крім того, в КпАП було внесено статтю 175-2, згідно з якою провадження діяльності підприємцями та підприємствами без зареєстрованої декларації (звичайно ж, лише в тому випадку, коли реєстрація декларації обов'язкова) карається штрафом — від 40 до 100 НМДГ (680,00 грн. — 1700,00 грн.).

Кому потрібно подати на реєстрацію Декларацію ДСНС

Чинне законодавство передбачає обов’язок як новостворених юридичних та фізичних осіб-підприємців, так і вже діючих, подати для державної реєстрації декларацію відповідності матеріально-технічної бази в наступних випадках:

 • впровадження на виробництві нових технологій;
 • використання нового обладнання: пожежонебезпечних механізмів;
 • використання у виробництві нових технологічних ліній або процесів, що дозволяють отримувати новий вид продукції;
 • введення в експлуатацію будівель і приміщень, як придбаних у власність так і отриманих в оренду.

Законодавством прямо передбачено перелік випадків, у яких суб'єкт має право здійснювати господарську діяльність та не подавати Декларацію:

 • у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо вони розміщені на ринку відповідно до схеми, погодженої з пожежними;
 • орендарем об'єкта нерухомості (особою, яка використовує об'єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, який не передбачає переходу права власності на нього), за умови, що власник об’єкта вже зареєстрував на нього декларацію;
 • системи оподаткування, за якою суб'єкт господарювання сплачує податки, збори і обов'язкові платежі;
 • кількості найманих працівників.

Отримання Декларації ДСНС в м. Київ

В межах міста Києва для реєстрації Декларації необхідно звернутись до Дозвільного центру. В окремих випадках суб’єкт господарювання перед зверненням до відповідного органу, повинен отримати позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення, який в подальшому подається разом з декларацією. Оцінка протипожежного стану проводиться суб'єктом господарювання, який одержав відповідну ліцензію.

Декларація реєструється ДСНС або її територіальним органом на безоплатній основі протягом 10 робочих днів з дня її надходження.

Юридичне бюро «КРЕДО» надає повний спектр послуг, що пов'язаний державною реєстрацією декларації відповідності матеріально-технічної бази пожежної безпеки, який включає в себе:

 • безкоштовні консультації з даного питання;
 • оформлення заяви та формування декларації;
 • супровід оцінки (експертизи) протипожежного стану;
 • контроль виконання Вашої заявки;
 • отримання зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази пожежної безпеки.
З приводу детальної інформації щодо строків та вартості послуг звертайтесь до наших фахівців:
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДПОВІДАЄМО: Оскільки Декларація не є дозвільним документом, вона не має терміну дії. Зареєстрована декларація свідчить про те, що суб'єкт господарювання набув право на здійснення господарської діяльності. Можливим є подання нової декларації при зміні обставин, які були зазначені в попередній.
Юридичне бюро «КРЕДО»
Адреса: вул. Леоніда Первомайського, 9 , 01133 , Київ, Україна
Тел:( 38 0) 44 3832312 / Тел:( 38 0) 67 4995617 / Тел:( 38 0) 63 4062474 / Тел:( 38 0) 50 3571666
Всі права захищено. При повному або частковому відтворенні матеріалів викладених на даному сайті, посилання на джерело обов’язкове.
2010-2015.