1. Юридичне бюро «КРЕДО»
 2. Послуги
 3. Ліцензування надання освітніх послуг
logo.png
Ліцензування надання освітніх послуг
ЗАПИТУЮТЬ: Чи можливо отримати ліцензію на надання освітніх послуг фізичній особі-підприємцю?

Освітні послуги в Україні

Процес надання освіти – це з одногу боку бізнес, а з іншого єдиний спосіб виховання гідних нащадків, здатних вивести нашу країну на якісно новий рівень. Відповідно до норм міжнародного законодавства право на освіту є одним з основних прав людини. Дане право покликане зробити всіх рівними і допомогти покласти край дискримінації в галузі освіти.

Система освіти та результати належного її функціонування, завжди були найкращим показником здорового суспільства. Соціальні й політичні негаразди миттєво відбиваються негативними наслідками на всіх складових системи освіти. Державний бюджет, хоч і не найкраще джерело фінансування освітніх закладів, яке здатне забезпечити стабільні умови розвитку галузі, але на сьогоднішній день гідна альтернатива відсутня. Отже, державі не залишається нічого іншого, окрім здійснення найважливішого виду інвестування – інвестування в знання власних громадян.

Іншим напрямком розвитку системи освіти є створення та підтримка приватних закладів освіти, які хоч і не можуть конкурувати з державою на всій території країни, все ж таки найчастіше є більш ефективними. Однак, така ефективність діяльності приватних закладів освіти найчастіше досягається суттєвим посиленням фінансування закладу за рахунок коштів студентів, учнів або їх батьків і не завжди є правилом – проблеми існують й в приватних закладах освіти.

Отримання освітньої ліцензії

Якщо, Ви маєте намір здійснювати господарську діяльність щодо надання освітніх послуг, наші фахівці допоможуть Вам вирішити формальну сторону питання. Для початку, слід розуміти, що згідно чинного законодавства, освітні послуги можуть надаватися юридичними особами будь-якої форми власності, а окремі види діяльності ліцензуються.

scheme_1.png

Найчастіше до нас звертаються з приводу ліцензування саме дошкільної та позашкільної освіти. Однак, далеко не всі розуміють в чому між ними різниця.

Ліцензування дошкільної освіти (ДО)

Система освіти в Україні визначена законодавцем як безперервна. Її первинна та обов’язкова складова є ДО.

Отже головними особливостями ДО є програми, за якими провадиться навчання та вік учнів (дошкільний вік). Що стосується віку, то він звичайно дорівнює від 0,5 до 7 років та розподіляється на періоди: немовляти, молодший дошкільний, середній дошкільний, старший дошкільний. Навчальні програми для дошкільнят містять специфічні предмети та будуються з огляду на відповідні нормативи, за необхідності ми допоможемо підібрати затверджену в установленому порядку програму.

Ліцензування позашкільної освіти (ПО)

До позашкільних навчальних закладів відносяться: гуртки, клуби, секції, культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні навчальні заклади, школи соціальної реабілітації, та інші, в яких можуть навчатись як особи шкільного віку, так і підлітки, або дорослі. До цієї ж категорії відносяться й будь-які курси іноземних мов, перукарського мистецтва та інші, які розвивають окремі навички та вміння, але не присвоюють професію.

Цікава інформація

Перед початком формування ліцензійної справи Вам необхідно визначитись з ліцензійним обсягом навчального закладу. Ліцензований обсяг – максимальна кількість осіб, які навчаються одночасно (крім вищої освіти), його об’єм залежить від кількості викладачів, розміру приміщення, характеристик матеріально-технічної бази, тощо.

Оплата послуг, пов’язаних з ліцензуванням (сплачується ліцензійному органу) складає: для фізичної особи-підприємця – 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, для юридичної особи – 24 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ліцензійними органами в цій сфері є:

 • Міністерство освіти і науки України – щодо надання послуг у сфері професійно-технічної та вищої освіти;
 • Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, органи управління освітою обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій – щодо надання послуг у сфері дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Фахівці «ЮРИДИЧНОГО БЮРО «КРЕДО» виконають для Вас весь спектр робіт необхідний для отримання відповідної ліцензії, що включає:

 • надання усних консультацій з питань отримання ліцензії;
 • формування пакету документів, необхідного для отримання ліцензії;
 • подача документів органу ліцензування;
 • отримання відповідної ліцензії.

Звертаємо Вашу увагу, що отримання ліцензії на надання освітніх послуг є завершальним етапом досить довгої та складної діяльності, складовими якої також є, наприклад, отримання дозволів СЕС та «Пожежників». Отже, якщо Ви маєте тверді наміри, насамперед зверніться до наших фахівців за попередньою консультацією, яка допоможе уникнути багатьох зайвих неочікуваних сюрпризів.

Для попередньої консультації Вам необхідно надати загальну інформацію щодо:

 • адреси реєстрації суб’єкта господарювання, який здійснюватиме надання освітніх послуг;
 • фактичної характеристики майбутнього виду діяльності;
 • професійного рівня директора майбутнього навчального закладу;
 • наявності приміщення та іншого матеріально-технічного забезпечення;
 • наявності штату викладачів.
З приводу детальної інформації щодо строків та вартості послуг звертайтесь до наших фахівців:
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДПОВІДАЄМО: Формально, фізична особо-підприємець має право отримати деякі освітні ліцензії. Однак, ліцензійні органи відносяться з особливою увагою до перевірки саме цих суб'єктів господарювання. Існують і інші проблеми, пов'язані із здійсненням освітньої діяльності фізичною особою-підприємцем.
Юридичне бюро «КРЕДО»
Адреса: вул. Леоніда Первомайського, 9 , 01133 , Київ, Україна
Тел:( 38 0) 44 3832312 / Тел:( 38 0) 67 4995617 / Тел:( 38 0) 63 4062474 / Тел:( 38 0) 50 3571666
Всі права захищено. При повному або частковому відтворенні матеріалів викладених на даному сайті, посилання на джерело обов’язкове.
2010-2015.