1. Юридичне бюро «КРЕДО»
 2. Послуги
 3. Внесення ЄДР інформації щодо кінцевого вигодоодержувача
logo.png
Внесення ЄДР інформації щодо кінцевого вигодоодержувача
ЗАПИТУЮТЬ: Чи потрібно вносити зміни юридичним особам, які вже зареєстровані?

Внесення в ЄДР інформації щодо кінцевого вигодоодержувача, що це і навіщо?

14 жовтня 2014 року Верховною Радою прийнято закон України, який вносить зміни в деякі законодавчі акти України. Зазначений закон передбачає надання детальної інформації щодо кінцевого вигодоодержувача, а також відкриття доступу до інформації, що міститься в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Задекларована мета впровадження зазначених змін – це боротьба з корупцією та створення нових механізмів, що зроблять структуру власності більш прозорою.

В даному випадку нас цікавить частина змін, яка стосується саме внесення інформації щодо «кінцевого вигодоодержувача». Чергова новела вітчизняної законотворчої думки своєю глибиною вражає не тільки спеціалістів в галузі права, а й пересічних підприємців.

Вищезазначені зміни передбачають обов’язок внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ЄДР) інформації про:

 • кінцевого вигодоодержувача юридичної особи;
 • кінцевого вигодоодержувача її засновника, якщо засновник-юридична особа;
 • структуру власності засновників – юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб-власників істотної участі цих юридичних осіб.

Хто такий «кінцевий вигодоодержувач»?

Щоб розібратись в тому яке значення мають запропоновані зміни, спочатку треба звернутись до визначення поняття «кінцевий вигодоодержувач». «Кінцевий вигодоодержувач» відповідає наступним ознакам:

 • фізична особа;
 • має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи;
 • діє безпосередньо або через інших осіб;
 • не є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або посередником.

Кінцевий вигодоодержувач здійснює (або має можливість здійснювати) вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи шляхом:

 • реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою;
 • реалізації права вирішального впливу на формування складу (можливо йдеться про склад органів управління), результати голосування;
 • вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності;
 • надання обов'язкових до виконання вказівок;
 • виконання функцій органу управління;
 • володіння (прямого або опосередкованого – через іншу фізичну чи юридичну особу) часткою в юридичній особі у розмірі 25 % чи більше (в тому числі спільного володіння пов'язаних осіб).

Таким чином можливо зробити висновок, що безспірним «кінцевим вигодоодержувачем» є власник частки в юридичній особі у розмірі 25 %, а також, можливо, керівний склад органів управління юридичної особи. Всі інші категорії запропоновані законодавцем є оціночними й випливають з досить розпливчастого поняття «вирішальний вплив». При цьому слід пам’ятати, що законодавець також передбачив можливість здійснення «вирішального впливу» особою опосередковано, тобто мова йде про неформальні стосунки між номінальним і реальним власником, які мають бути розкриті таємними міліонерами в пориві патріотичного екстазу поклоніння перед перспективою розбудови правової держави.

Фахівці Юридичного бюро «КРЕДО» допоможуть Вам внести в єдиний державний реєстр інформації щодо кінцевого вигодоодержувача щодо Вашої організації. Ця послуга включає в себе:

 • надання усних консультацій;
 • формування пакету документів, для подання державному реєстратору;
 • подача документів державному реєстратору.
З приводу детальної інформації щодо строків та вартості послуг звертайтесь до наших фахівців:
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДПОВІДАЄМО: Так, юридичні особи, які зареєстровані до набрання чинності відповідних змін, зобов'язані внести інформацію щодо кінцевого вигодоодержувача та розкрити структуру власності засновників. За невиконання зазначеного зобов'язання законодавством передбачені досить суттєві штрафні санкції..
Юридичне бюро «КРЕДО»
Адреса: вул. Леоніда Первомайського, 9 , 01133 , Київ, Україна
Тел:( 38 0) 44 3832312 / Тел:( 38 0) 67 4995617 / Тел:( 38 0) 63 4062474 / Тел:( 38 0) 50 3571666
Всі права захищено. При повному або частковому відтворенні матеріалів викладених на даному сайті, посилання на джерело обов’язкове.
2010-2015.